Ogłoszenia

20 kwiecień 2014

Intencje mszalne 20-26.04.2014

Intencje Mszalne 20-26.04.2014 r.

20 kwiecień 2014

Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Wielkanocna 2014-04-20

Miłość ostatecznie zwycięża śmierć! Zatem przyobleczmy nasze życie w zwycięską miłość Ojca i jej doświadczajmy. Grzech i jego owoc, to znaczy śmierć, nie jest już w stanie zagrodzić nam drogi do Domu Ojca. Przez Jezusa w Duchu Świętym mamy na zawsze otwarty dostęp do Ojca. Niech to będzie najlepsze wielkanocne życzenie: aby każdy z nas doświadczył i przyjął tę zwycięską miłość Boga Ojca. A ogarnięci Bożą miłością, dzielmy się tym darem z naszymi braćmi. Tylko na Chrystusie i Jego zwycięstwie nad wszelkim złem, na głoszonej przez Niego prawdzie, sprawiedliwości i miłości można budować lepszą przyszłość.

13 kwiecień 2014

Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Palmowa 2014-04-13

Dzisiaj Niedziela Palmowa, która wprowadza nas w tydzień Meki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa. Na wszystkich Mszach poświęcimy palmy na pamiątkę wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Procesja z palmami na Mszy św. o godz. 1130. Jak co roku w naszym Kościele odbędzie się koncert wielkopostny. W tym roku zagra Tomek Kamiński z chórem, a w trakcie koncertu będzie prezentacja obrazów Pana Szczepana Szotyńskiego o krzyżowaniu Chrystusa. Zapraszamy bardzo serdecznie na to wydarzenie dziś na godz. 2000 do naszego kościoła. Mamy nadzieję, że goście będą mieli dla kogo śpiewać. Roznieśmy tę wiadomość po naszym mieście i zaprośmy na to wydarzenie znajomych, rodzinę. Zapraszamy także na ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 1815.

06 kwiecień 2014

Ogłoszenia duszpasterskie V Niedziela Wielkiego Postu 2014-04-06

 Mamy już piątą Niedzielę Wielkiego Postu. Święta już tuż, tuż!!! A czy dokonuje się w Tobie czas nawrócenia, czas powrotu do Ojca. Czy znalazłeś czas, by choć raz być na nabożeństwach wielkopostnych, które w naszym Kościele odprawiamy: • w piątki – Droga Krzyżowa rano po Mszy św. o godz. 800 i po południu o godz. 1730. A po Mszy św. wieczornej - wieczory dyskusji na tematy związane z wiarą. • w niedzielę – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 1815.

30 marzec 2014

Ogłoszenia duszpasterskie IV Niedziela Wielkiego Postu 2014-03-30

 Kolejna niedziela Wielkiego Postu, niedziela Laetare - niedziela radości pośród pokuty. Antyfona na wejście mówi Raduj się Jeruzalem…, W naszym Kościele niedziela poświęcona grzechowi zazdrości.

23 marzec 2014

Ogłoszenia duszpasterskie III Niedziela Wielkiego Postu 2014-03-23

Jeszcze dziś zapraszamy grupę modlitwy św. o. Pio i wszystkich sympatyków św. o Pio na swoje comiesięczne spotkanie, które rozpoczniemy Gorzkimi Żalami z kazaniem pasyjnym w zamian konferencji formacyjnej, następnie Msza św. przez wstawiennictwo świętego Stygmatyka.

16 marzec 2014

Ogłoszenia duszpasterskie II Niedziela Wielkiego Postu 2014-03-16

 Bezpowrotnie mija czas, a z nim często my mijamy się z łaską Bożą. Dzięki Bogu, jednak nie wszyscy. Dziękujemy tej garstce naszych sympatyków, którzy pozytywnie odpowiedzieli na zaproszenie na rekolekcje wielkopostne. Dziękujemy za obecność, modlitwę i ofiary. Jednak nurtuje nas pytanie, co z naszym Kościołem się stanie za parę lat, jeśli dziś nie ma czasu dla Boga, a prawda o grzechu oddala od Boga i Kościoła, powoduje agresję, pretensje, bo nie słyszymy tego, co nam się wydaje, że powinniśmy słyszeć. A Jezus mówi: poznacie prawdę, a prawda Was wyzwoli. Zgodnie z programem REKOLEKCJI DLA TWARDZIELI dzisiejsza niedziela poświęcona jest grzechowi pychy, która jako fundament grzechów niszczy obraz Boga i wiarę w sercach naszych. Następna niedziela poświęcona będzie chciwości i nieumiarkowaniu.

09 marzec 2014

Ogłoszenia duszpasterskie I Niedziela Wielkiego Postu 2014-03-09

Rozpoczęliśmy Wielki Post, a z nim kolejną możliwość nawrócenia, pogłębienia wiary, zweryfikowania naszych postaw i czynów. Dniem dzisiejszym rozpoczynamy REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE, które poprowadzi o. Jerzy SIEDLECKI - kapucyn z Krynicy Morskiej. Zaplanujmy czas, by wziąć udział w tych duchowych ćwiczeniach pogłębiających w nas nawrócenie i pokutę. Nauki rekolekcyjne dziś na każdej Mszy św., a od poniedziałku do środy na Mszach o godz. 800 i 1800. Bóg daje okazję i możliwości, a Ty, czy skorzystasz z tego zaproszenia? We wtorek i środę będzie zbierana taca na potrzeby rekolekcjonisty i domu zakonnego w Krynicy Morskiej. Polecamy rekolekcjonistę i współbraci Kapucynów waszej życzliwości.

02 marzec 2014

Ogłoszenia duszpasterskie VIII Niedziela Zwykła 2014-03-02

 Jesteśmy świadkami tempa przemijania czasu i przemiany ludzi. Już w tym tygodniu ŚRODA POPIELCOWA, dzień szczególny, zawierający obrzęd posypania głów popiołem, który uświadamia nam, iż przemija postać tego świata. Dzień który rozpoczyna okres Wielkiego Postu, wielkiego wołania o nawrócenie. Msze św. w tym dniu z posypaniem głów popiołem o godz. 700. 800, 1630 i 1800. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły, bez możliwości dyspensy!!! Przeżyliśmy już nie jeden Post. Jednak ten niech będzie wyjątkowy, jakby nasz pierwszy i ostatni.

23 luty 2014

Ogłoszenia duszpasterskie VII Niedziela Zwykła 2014-02-23

Ks. Arcybiskup Leszek-Sławoj Głódź wystosował do nas krótki komunikat: Wydarzenia na Ukrainie, których jesteśmy świadkami, są dla nas wszystkich wezwaniem do solidarności z cierpiącym narodem ukraińskim. Jako Archidiecezja Gdańska pragniemy już wyrazić nasze wsparcie poprzez modlitwę za ofiary, prosić o ukojenie bólu cierpiących i błagać o dar pokoju. Chcemy także włączyć się w materialne wsparcie, aby nieść pomoc wszystkim potrzebującym. Niech znakiem naszej jedności z cierpiącymi braćmi i siostrami będzie wspólnie przeżyta Eucharystia i dar otwartego serca. Zapraszam zatem wszystkich Wiernych naszej Archidiecezji, Kapłanów, Siostry Zakonne, Władze Samorządowe, Szkoły i Uczelnie, Ruchy oraz Stowarzyszenia Kościelne, przedstawicieli Służb Mundurowych, Kombatantów, Solidarności do udziału we Mszy św. w intencji ofiar i o pokój na Ukrainie, którą będę sprawował w niedzielę, 23 lutego br., o godz. 19.00, w Bazylice Mariackiej w Gdańsku. Nasza modlitwa będzie miała wymiar ekumeniczny poprzez obecność Przedstawicieli Kościołów i Wspólnot Wyznaniowych naszej Archidiecezji. Jednocześnie zachęcam do wpłat ofiar pieniężnych na podane konta oraz przynoszenia środków opatrunkowych do wyznaczonych punktów, które poprzez naszą diecezjalną Caritas przekażemy potrzebującym. Niech także piątek, 28 lutego br. zgodnie z Apelem Konferencji Episkopatu Polski będzie dniem postu i modlitwy.